top of page

Týmová dílna ředitelů a majitelů firem - zpátky do minulosti


Dílny vznikly v roce 2008. Tehdy se sešlo 5 ředitelů. Vzpomínám na to jako by to bylo včera. Byla to doba, kdy jsem skončil s řízením a vedením. Rozhodl jsem se, že s řediteli a majiteli chci pracovat na rozvoji manažerských dovedností, protože jim mám, co nabídnout. Všichni z nich byli úspěšní ředitelé a všichni měli chuť se do vlastního rozvoje opřít.


Co vám budu povídat. První setkání: já jsem byl nervózni, oni byli nervózní, ale nakonec se povedlo.


Jeden z ředitelů mi řekl pěknou zpětnou vazbu „Zdeňku bylo to úžasný, ale příště je potřeba více papírů, já jsem takový technický typ.“ Kdo mě znáte, nepřekvapí vás, že příští setkání jsem jim dal papír jen jeden. Proč? Lidi z technických oborů jdou hodně po rozumové struktuře: Teď tomu rozumím, odbavil jsem další věc … Mým cílem bylo jim dávat miň a míň berliček. Tenhle kurz není o papírech, ale o tom:

  • co tady spolu zažijeme

  • jak se budeme inspirovat

  • jak vzájemně mezi sebou budeme pracovat

Klíčový v tomhle příběh je aha moment, který si odnesl výše zmíněný ředitel technického typu: Aha tady není důležitý, co se říká a píše, ale co se neříká. Někteří z těchto účastníků historicky první dílny chodí na dílny ještě teď (13 let), a to mě těší.


Řekl bych, že pevným základem ředitelských dílen a klíčová věc pro mě jako průvodce ředitelů, je vytvořit bezpečné prostředí. Takové, aby se ředitelé a majitelé mohli zastavit. Ať z pohledu odsouhlasení složení účastníků, práci s potřebami skupiny a rámcovou osnovou, kterou držím.


I v současnosti pořádám setkání pro CEO, CFO, majitel či ředitel, kteří se potřebují zastavit.

osobní setkání v AKADEMII Libchavy - www.akademiefirmy.cz/tymova-dilna-reditelu-a-majiteluComments


Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
bottom of page