top of page

Simona Trávníčková

Simona Trávníčková

JUDr. Simona Trávníčková, Ph.D.


V současné době se ze všeho nejvíce věnuji improvizačnímu divadlu a technikám seberozvoje skrze metody aplikované divadelní improvizace. Jsem členka improvizačního divadla Bafni, se kterým hraji pravidelně v divadlech v Brně, v Praze i po celé republice. Pod divadlem pořádám kurzy improvizace, osobnostního rozvoje skrze divadelní improvizaci ve formě pravidelných kurzů nebo víkendových workshopů pro veřejnost. Fascinuje mě možnost dávat lidem otevřený prostor pro objevování sama sebe, práci se svými strachy, vnitřním kritikem, práci na lásce k veřejnému vystupování. Velmi mě zajímá téma práce s chybou a potenciálem jejího využití pro spokojený život člověka. Nesnažím se z lidí tvořit herce, ale uvolnit jejich kreativní potenciál, spontaneitu a posílit sebevědomí. Fascinuje mě v lidech probouzet odvahu chodit do neznámých věcí. Občas hraji i v amatérském divadle (spolupracovala jsem s divadlem KočéBr a divadlem Járy Pokojského).


Moje životní cesta začala ale úplně jinak. A možná i proto je to dnes improvizace a divadlo, které to vše vyvažuje. Na své životní cestě skládám dohromady malé střípky znalostí a dovedností, které se snažím vzájemně propojovat.
Vystudovala jsem Právnickou fakultu v Brně, kde jsem získala doktorát z oboru Mezinárodní právo soukromé. Od ukončení magisterského studia na PrF MU jsem vyučovala 6 let odborné předměty z oboru mezinárodního práva soukromého a procesního a z oblasti právnických dovedností. Od začátku roku 2014 do konce března 2015 jsem vedla na Právnické fakultě v Brně Ústav dovednostní studií a inovace studia. Od roku 2015 vyučuji na na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Při výuce na vysoké škole jsem se vždy zaměřovala především na výuku předmětů zaměřených na rozvoj právnických dovedností (základy právnických dovedností, street law), rozvoj měkkých dovedností (vedení a práce v malém týmu, kreativita, prezentační dovednosti) a pedagogických dovedností doktorandů a mladých vyučujících (na přípravu seminářů, tematizace a cílování předmětu a hodiny, interaktivní metody výuky, práci se zpětnou vazbou či práci s různými skupinami skupinou studentů).


Řadu let jsem se věnovala i právnickému vzdělání právníků (dlouhodobě lektorovala školení pro advokátní koncipienty pro Českou advoátní komoru a kurzy pro soudce v Justiční akademii v Kroměříži) i vzdělávání neprávníků (studentů i pracujících semináře o základech práva a spolkovém právu).


V oblasti mimo vysokého školství sbírala své pracovní zkušenosti ve společnosti od roku 2008 ve společnosti Outward Bound - Česká cesta, s. r. o., která se zabývá rozvojem lidí a týmů různými vzdělávacími metodami, především outdoor management training či zkušenostní učení.


Zkušenosti z oblasti práce se skupinou i jednotlivci velmi intenzivně získávám od roku 2009 v Prázdninové škole Lipnice, z. s. Zde vedu a organizuji zážitkové kurzy zaměřené na seberozvoj skrze klasickou lipnickou metodu zážitkové pedagogiky, podílím se zde na pořádání metodických vzdělávacích kurzů pro učitele i pro veřejnost.

Kontakt

p (2).jpg

Kateřina Schediwá

komunikace se zákazníky
projektů vzdělávání firem
tel.: +420 773 562 888
e-mail: schediwa@akademiesro.cz

Děkujeme. Zpráva byla přijata.

  • Facebook

V roce 2024 dochází k čerpání dotace z Výzvy č. 0461 – Kreativní vouchery v rámci Národního plánu obnovy – iniciativa Kreativní vouchery komponenty 4.5 Rozvoj kulturního a kreativního sektoru s názvem: Akademie Libchavy_KV24.

Projekt je realizován za finanční spoluúčasti Evropské unie prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury České republiky.

Logo1.jpg
Logo2.png
Logo3.jpg

Projekt s názvem: FVE AKADEMIE Libchavy s.r.o., číslo projektu: CZ.31.3.0/0.0/0.0/22_001/0006982 je spolufinancován Evropskou unií.

 

Cílem projektu je snížit spotřebu elektrické energie dodávané ze sítě z tradičních zdrojů díky využití energie z obnovitelného zdroje, čímž dojde ke snížení dopadu podnikatelské činnosti na životní prostředí v podobě snížení produkce emisí CO2 při výrobě el. energie. Cílem projektu je instalace fotovoltaické elektrárny včetně bateriového úložiště.

Logo1.jpg
Logo2.png

Projekt s názvem Koučování pro život, číslo projektu: 2024-1-CZ01-KA210-ADU-000253217 je spolufinancován Evropskou unií.

 

Cílem projektu je podpořit partnerství mezi Akademií Libchavy a Via Institute, které synergicky obohacuje vzdělávání koučů obou těchto organizací. V rámci tohoto projektu vznikne online kurz základů koučování, který poskytne účastníkům seznámení s principy a dovednostmi pro využívání koučovacích postupů v každodenním životě. Kurz bude zdarma a dostupný široké veřejnosti. 

 

Projekt je realizován za finanční spoluúčasti Evropské unie prostřednictvím programu Erasmus+ a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Horní Libchavy 127, 561 16 Libchavy tel.: +420 774 549 377 www.akademiesro.cz

bottom of page